Prawo wszystko albo nic fizjologia – opona pajęcza

51 poniedziałek, Październik 17th, 2016

Wizyta u okulisty

Wizyta u okulisty
1 vote, 3.00 avg. rating (70% score)

obsluga-gabinetu-dentystycznego-2Wraz z wiekiem w całym naszym organizmie zachodzą różne zmiany i niestety tak po pięćdziesiątym roku życia te zmiany nie są już korzystne dla nas. Takie niekorzystne zmiany zachodzą także w naszych oczach wiec warto robić w miarę regularne badania, aby jak najwcześniej wykryć zmiany, które mogą prowadzić do osłabienia wzroku, czy wręcz do chorób, przez które ten wzrok nawet można stracić. Z wiekiem możemy nabawić się jaskry, zwyrodnienia plamki żółtej czy zaćmy. Wiec nawet jak nie zauważyliśmy (jeszcze) żadnych zmian to powinniśmy oko przebadać. Takimi podstawowymi badaniami są:
1. Ciśnienie w gałce ocznej ?nie mierzy się go bezpośrednio, lecz sprawdzając naprężenie gałki ocznej przez ucisk z rogówki. Badanie robione jest tonometrem i może być zarówno dotykowe jak i bezdotykowe;
2. Badanie dna oka ? około 20 minut przed badaniem oko zostaje zakroplone preparatem, który rozszerza jego źrenicę. A następnie lekarz okulista zagląda na dno oka urządzeniem nazwie oftalmoskop, czyli lupą z własnym źródłem światła i dokładnie ogląda stan naszych oczu (urządzonko to wielokrotnie powiększa oglądany właśnie fragment powierzchni oka). W ten sposób się bada prawidłowość naczyń krwionośnych i nerwu wzrokowego.

Podobne wpisy o zdrowiu:

About 

Related Articles