Prawo wszystko albo nic fizjologia – opona pajęcza

53 niedziela, Styczeń 22nd, 2017

Stabilizator stawu skokowego

Stabilizator stawu skokowego
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

Stabilizator stawu skokowego (1)Doznanie kontuzji to wizja, która spędza sen z powiek wielu zawodowym sportowcom. Wszak dla piłkarza zerwanie ścięgna czy naderwanie mięśnia oznacza konieczność wielotygodniowej pauzy i może wiązać się z przestojem w karierze sportowej.
Rodzaje kontuzji także bywają różne. Pół biedy, jeśli są one drobne – czasem wystarczy stabilizator stawu skokowego i kilka dni odpoczynku, by ciało się samo zregenerowało. Poważniejsze urazy wiążą się z koniecznością wielomiesięcznej rehabilitacji i interwencji chirurgicznej.
Bardzo ważne jest, by po doznaniu kontuzji nie zwlekać i udać się do dobrego lekarza, który oceni, jak groźna dla nas może się okazać. Najgorsze jest podejście do kontuzji w sposób lekceważący i liczenie na to, że zagoi się sama. Takie przechodzone razy potrafią odezwać się później w najmniej oczekiwanym momencie i powracać ze zdwojoną siłą.
Mówi się, że sport to zdrowie, ale warto podejść do niego w sposób rozsądny. Przecenianie swoich możliwości nigdy nie jest dobrym pomysłem i to prosta droga do urazu.

Podobne wpisy o zdrowiu:

About 

Related Articles