Prawo wszystko albo nic fizjologia – opona pajęcza

232 piątek, Maj 27th, 2016

Ortodonta – Jaworzno

Ortodonta – Jaworzno
1 vote, 4.00 avg. rating (80% score)

ortodonta (1)Zdrowie zębów
O zęby trzeba dbać, przy czym nie chodzi tu jedynie o regularne wizyty kontrolne u stomatologa, ale przede wszystkim ważna jest profilaktyka.

Do profilaktyki próchnicy zalicza się regularne mycie zębów, nitkowanie oraz płukanie jamy ustnej specjalnymi płynami. W przypadku bardzo nieregularnego uzębienia, w którym próchnica może tworzyć się na powierzchniach stycznych zębów, w niedostępnych dla szczoteczki zakamarkach, pomoże ortodonta, który wyrówna uzębienie za pomocą specjalnych szyn i klamer. Jest to proces dość długotrwały, dlatego im wcześniej zaczęty, tym lepiej.

Jeśli chodzi o szczotkowanie zębów, to powinniśmy zaczynać od zębów położonych z tyłu, trudniej dostępnych. Wynika to z faktu, że w miarę szczotkowania uzębienia nasz entuzjazm do tego zajęcia gwałtownie spada, a więc najprostsze do oczyszczenia, wysunięte na przód partie, należy zostawić sobie na koniec. W dobrym utrzymaniu zębów bardzo pomaga dokładne nitkowanie przestrzeni międzyzębowych, ponieważ przeciętna szczoteczka nie jest w stanie ich dobrze oczyścić.

Podobne wpisy o zdrowiu:

About 

Related Articles