Prawo wszystko albo nic fizjologia – opona pajęcza

40 poniedziałek, Październik 17th, 2016

Krenoterapia i kąpiele lecznicze

Krenoterapia i kąpiele lecznicze
1 vote, 2.00 avg. rating (60% score)

Krenoterapia to nic innego jak picie leczniczej wody siarczkowej. Jest stosowana na równi z kąpielami leczniczymi w uzdrowiskach. Kuracja ta polega na piciu wody siarczkowej przez ściśle określony czas w przepisanej przez lekarza ilości i częstotliwości.
Takie kuracje przepisuje się osobom z niedoborami siarki w organizmie, ale także osobom z podwyższonymi wartościami złego cholesterolu i trójglicerydów. Taka terapia obniża ryzyko miażdżycy a także przeciwdziała uszkodzeniom w komórkach wątroby. Ma nawet właściwości odtruwające przy zatruciach środkami ochrony roślin czy metalami ciężkimi. Zwykle wody siarczkowe pija się przez okres miesiąca trzy razy dziennie po 50 ml na 30 minut przed głównymi posiłkami.
Efekty takiej kuracji mogą być widoczne bezpośrednio po wypiciu wody siarczkowej jak i dopiero po zakończeniu całej kuracji.
Uzupełnieniem takiej kuracji są kąpiele w źródlanych wodach siarczkowych. Kuracja zwykle trwa tyle, co turnus sanatoryjny, czyli 2 do 3 tygodni. Pierwsze efekty można zauważyć bardzo szybko a co ważniejsze poprawa zdrowie utrzymuje się około roku. Tradycyjne zabiegi odbywają siew basenach lub wannach ? zwykle jest to 8-12 kąpieli leczniczych.

Podobne wpisy o zdrowiu:

About 

Related Articles